Společenství online

Již dlouhou dobu se nemůžeme kvůli pandemické situaci scházet ke sdílení zážitků, k výměně názorů, ke vzájemnému povzbuzení. Fyzické setkávání zřejmě ještě dlouho nebude možné. Zkusme to prostřednictvím internetu. Online setkání má své nevýhody (je třeba zvládnout techniku, nevypijeme si společně čaj), ale má i výhody (nemusíme nikam jezdit, můžeme být v papučích i v karanténě).

Setkání pro dospělé vždy v sobotu ve 20 hodin. Tématem je příprava na nedělní liturgii. Je dobré mít k dispozici liturgické čtení na neděli, najdete je například na www.liturgie.cz. Přečteme si všechna čtení, případně další podněty k zamyšlení, navzájem si sdělíme, co nás zaujalo, zakončíme společnou modlitbou. Setkání trvá cca 90 minut.

Setkání pro menší děti (mateřská škola a 1. a 2. stupeň ZŠ) je v neděli od 11 hodin, trvá cca 30 minut.

Technika: K vzájemnému propojení použijeme program Zoom. Setkání je interaktivní, takže je potřeba PC s kamerou a mikrofonem, mobil nebo tablet.
     Adresa/link na setkání:  https://zoom.us/j/5997308337
     Meeting ID: 599 730 8337
     Password: Advent     
Klikněte na odkaz výše a budete vyzváni k instalaci Zoomu. Po dokončení instalace je nejjednodušší na odkaz kliknout znovu. Pokud se připojujete z mobilu nebo z tabletu, musíte si nainstalovat aplikaci ZOOM. Pokud chcete poradit s připojením nebo máte jiné dotazy, obraťte se na Františka Jirsu (605 202 693).
 

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Sedlice. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.